loader image

گرانیت پرتقالی

گرانیت پرتقالی

فهرست

گرانیت پرتقالی اوسان

معرفی گرانیت پرتقالی

گرانیت پرتقالی دارای کالیته رنگی گلبهی روشن و نارنجی با لکه های مشکی است که بصورت کاتوره‌ای در برش سطحی سنگ پخش شده است. . سنگ گرانیت پرتقالی در طرح های مختلف و بازه های رنگی گوناگون از معادن استحصال میگردد . مجموعه تولیدی کارخانجات و تولیدی سنگ مهتاب، با بیش از سی سال تجربه و فعالیت موثر در بهره برداری معادن و فرآوری سنگ های ساختمانی، حال مفتخر است كه محصول جدید خود، سنگ گرانیت پرتقالی اوسان (خورشید نارنجی)، را معرفي کند.

سنگ گرانیت پرتقالی اوسان دارای گل درشت يا اصطلاحا گل پنه اي با رنگ هلويي و نارنجی روشن است به همراه دانه هاي ريز مشکی و سفید كه در سطح گرانیت  پراکنده شده است. یکی از زیباترین و خوش‌رنگ ترین سنگ‌های منطقه بوده كه با رنگ نارنجی خود جلوه‌ی بدیعی به بنا می‌دهد

کانی شناسی گرانیت پرتقالی

گرانیت پرتقالی تم رنگی خود را مدیون حضور کانی اورتوکلاز  است که مولفه اصلی تعیین کننده رنگ این سنگ است. کانی اورتوکلاز که از خانواده ی فلدسپار محسوب می شود. ترکیب اصلی این کانی شامل  سیلیکاته ی پتاسیم دار است که باعث ایجاد رنگ نارنجی و گلبهی میگردد. همچنین میزان خلوص و ناخالصی این کانی باعث ایجاد بازه رنگی قرمز تا هلویی و نارنجی تا گلبهی میگردد.

دانه های مشکی، تنوعی از کانی های آمفیبول و میکا و سایر کانی های فلزی مانند: مگنتیت هستند. بافت کلی این سنگها تقریبا یکنواخت و یکدست است. گرانیت پرتقالی اوسان نیز تقریبا وضعیت رنگ و بافت مشابهی دارد ولی در عوض بافت رنگی آن به نارنجی متمایل تر است .همچنین رگه هایی از کوارتز باعث ایجاد رنگ شیری و سفید در این سنگ میگردد.

دسته بندی یا سورت

سنگ های گرانیت سورت بندی زیادی ندارند و درجه بندی آنها اغلب در ۲ یا ۳ سورت میباشد . پارامترهای تعیین کننده درجه و کیفیت سنگ گرانیت عبارتند از :

 1. نوع گرانیت
 2. نداشتن غده و شالی
 3. سورت  رنگ
 4. قطر سنگ
 5. گونیا بودن ابعاد سنگ
 6. کیفیت ساب
 7. لب پر نبودن سنگ
 8. نحوه حمل و ارسال


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.


مديريت        989155223495+

كارخانه             05138801421

مشخصات ظاهری گرانیت پرتقالی

گرانیت پرتقالی با دانه های درشت گلبهی رنگ و متمایل به نارنجی از جمله سرسخت ترین سنگ های گرانیت می باشد .این سنگ با نامهای دیگری مانند گرانیت هلویی و بعضا گرانیت صورتی در بازار شناخته شده است . این گرانیت دانه درشت با سطح یکنواختش از جمله سنگ های جدید گرانیت است و به دلیل شباهتی که به گرانیت های خارجی دارد ، می تواند جایگزین مناسبی برای گرانیت های وارداتی باشد .در ظاهر این سنگ علاوه بر دانه های نارنجی ، شاهد دانه های متوسط سفید رنگ درکنار ریز دانه های مشکی هستیم ، که به صورت یکنواخت در سرتاسر سطح سنگ پخش شده اند .

فرآوری

گرانیت پرتقالی در تمامی ابعاد تایل و لوح  ، ریزه بار ، طولی و اسلب برش داده می شود . با توجه به سرسختی و استحکام این سنگ می توان انواع پرداخت را بروی آن انجام داد.

ویژگی های این سنگ شامل موارد زیر است :

 • مقاوم در برابر شرایط آب وهوایی
 • مقاوم در برابر ضربه ، خش
 • مقاوم در برابر فشار ، سایش
 • متراکم ، مستحکم
 • جذب آب بسیار کم
 • ساب پذیری بالا

کاربرد

گرانیت پرتقالی ، مصارف زیادی دارد که شامل کف پوش ، دیوار پوش ، سنگ پله و  سنگ نما و همچنین قابل استفاده در فضای داخل و خارج ساختمان می باشد .

 • سنگفرش
 • نمای داخلی و بیرونی
 • انواع کانتر ، پیشخوان ، جزیره ، کابینت
 • کف آسانسور
 • گف پارکینگ و رمپ

معدن گرانیت پرتقالی

از نظر جغرافيايی معدن سنگ گرانيت پرتقالی اوسان در منطقه تايباد واقع شده است. اين منطقه از نظر ذخاير سنگ گرانيت هلويی يا پرتقالی بسيار غنی بوده و از زمان های دور مورد بهره برداری زحمتكشان صنف سنگ قرار ميگرفته است. نام سنگ قديم اين منطقه به گرانيت هلويی تايباد معروف است.

معدن اصلی گرانیت پرتقالی اوسان ، يكي از بكرترين و كمياب ترين كوه ها و محدوده معدني منطقه در طول ۲۵ سال گذشته است. يكي از مزيت ها و ويژگي هاي منحصر بفرد این سنگ،  سهولت در تامين متراژ زياد است.درواقع  هيچگونه نگراني از جانب خريدار براي تهيه سنگ وجود ندارد و همينطور از جانب توليد كننده براي تهيه كوپ خام و فرآوري آن.

قیمت سنگ گرانیت پرتقالی

پاک و عاری بودن از غدد ،درکنارکیفیت فرآوری آن ( نظیر برش و ساب دهی و گونیا بودن و…) ، ضخامت ، قد وپای سنگ ، درجه کیفی سنگ از جمله مواردی است که تاثیرمستقیم بر قیمت سنگ گرانیت پرتقالی می گذارد .


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.


مديريت        989155223495+

كارخانه             05138801421

 

صادرات گرانیت

گرانیت پرتقالی اوسان با کیفیت ذاتی سنگ و معدن آن در کنار فراوری دقیق و حساسی که در مجموعه سنگ مهتاب روی سنگ برند اوسان انجام میگیرد ، محصولی با درجه کیفی صادراتی ایجاد میکند به کشورهایی نظیر سوریه ، ترکمنستان ، عراق و کشورهای حوزه CIS  صادرات میشود.

گرانیت پرتقالی  معدن اوسان ، یکی از سنگ های گرانیت مرغوب ایرانی است که براحتی جای خود را در زمینه صادرات سنگ باز کرده و مشتریان و طرفداران زیادی در کشورهای آسیای غربی ، اروپای شرقی و شمال آفریفا دارد.
معدن گرانیت پرتقالی اوسان ، انحصارا در اختیار سنگ مهتاب است که با در اختیار داشتن دستگهای های بروز و موارد اولیه با کیفیت ، توانسته در زمینه فراوری شیشه ای سنگ ، عدد ۱۰۳ لوکس را بدست آورد .در ادامه گالری عکسها و فیلمهای صادرات این سنگ زیبا را مشاهده میکنید.

برای مشاهده هر ویدیو ، روی آن کلیک کنید.

 

برای مشاهده اندازه بزرگ عکس ، کلیک کنید.

سنگ گرانیت پرتقالی اوسان