loader image

گرانیت تایباد

گرانیت تایباد

فهرست

معرفی گرانیت تایباد

گرانیت تایباد از معدنی در استان خراسان رضوی و در نزدیکی شهر تایباد می باشد که سالیانه میزان 700هزار تن انواع ماده معدنی از جمله؛ گرانیت،سنگ آهن ، مرمریت و…از معادن تایباد استخراج می شود. این گرانیت دارای تم رنگی روشن و گرم در رنگ های قهوه ای ، پرتغالی و هلویی عرضه می شود ، همچنین این گرانیت به نام گرانیت هلویی نیز معرف است.
گرانیت تایباد از جمله گراینت های تولید داخل است که رقیب برجسته ای برای گرانیت های خارجی به شمار می رود. قیمت این سنگ در مقایسه با کیفیت زمینه این گرانیت تعیین می شود ، طوری که هرچه لکه های سیاه یا همان غده های سنگ بیشتر باشند قیمت آن نیز کمتر می باشد.


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.


مديريت        989155223495+

كارخانه             05138801421

شکل ظاهری

گرانیت تایباد در رنگ بندی های پرتقالی ، قهوه ای و هلویی در بازار عرضه یافت می شود ،که هر کدام از آنها دارای ویژگی ظاهری مخصوص به خود هستند.

 • گرانیت پرتقالی : این گرانیت با پس زمینه ای با تم های رنگی گلبهی تا سرخ و دانه های سفید یا دانه های سیاه موجود می باشد.
 • گرانیت قهوه ای :  گرانیت قهوه ای با دو تم رنگی قهوه ای روشن و قهوه ای تیره یافت می شود.
 • گرانیت هلویی:  این نوع گرانیت شباهت زیادی به گرانیت پرتقالی دارد و معمولا آن را با تم رنگی گلبهی می شناسند.


محبوب ترین گرانیت های تایباد کدام اند؟

گرانیت هلویی

گرانیت هلویی همانطور که از نام آن پیداست، به رنگ‌های هلویی، صورتی و یا پرتقالی است.  این سنگ دارای زمینه پرتقالی و در سطح آن دانه های گلبهی و دانه های متوسطی به رنگ سفید ابل مشاهده است. رنگ زیبا و خاص این سنگ باعث شده آن را با نام گرانیت هلویی بشناسند.

گرانیت پرتقالی

گرانیت پرتقالی تم رنگی خود را مدیون حضور کانی اورتوکلاز  است که مولفه اصلی تعیین کننده رنگ این سنگ است. کانی اورتوکلاز که از خانواده ی فلدسپار محسوب می شود.
ترکیب اصلی این کانی شامل  سیلیکاته ی پتاسیم دار است که باعث ایجاد رنگ نارنجی و گلبهی میگردد. همچنین میزان خلوص و ناخالصی این کانی باعث ایجاد بازه رنگی قرمز تا هلویی و نارنجی تا گلبهی میگردد.

بررسی ویژگی های شاخص گرانیت تایباد

از جمله ویژگی های سنگ گرانیت تایباد می توان به این موارد اشاره داشت :

 • ظاهر زیبا و خاص

گراینت تایباد رنگ گرم و منحصر به فردی نسبت به سایر گراینت های داخلی دارد. این نوع گرانیت دارای شکاف های و رگه های زرق و برق دار است که جلوه خاصی به سنگ می دهد.
یکی از مطلوب ترین ویژگی های ظاهر گرانیت این است که هر تایل آن طرحی منحصر به فرد دارد؛ حتی اگر از یک معدن یکسان باشد.

 • سطح صاف و صیقلی

این محصول دارای سطحی صاف است و تا مرحله آینه ای بودن می توان آن را صیقل داد . این ویژگی باعث شده که گرانیت تایباد در دسته سنگ های صادراتی قرار بگیرد.

 • استحکام و دوام بالا

از جمله با دوام ترین سنگ های گرانیت همین گرانیت تایباد می باشد. با مراقبت مناسب از این سنگ سطوح آن می تواند سالها به شکل اولیه خود باقی بمانند. همچنین به دلیل ماندگاری و استحکام بالا استقاده از این سنگ در ساخت پیشخوان و کانتر آشپزخانه و مکان های پر رفت و آمد مطلوب است.

 • جذب آب پایین و تخلخل کم

این گرانیت مانند دیگر گرانیت ها جذب آب پایینی دارد که همین امر باعث می شود که سطح آن به راحتی فرسوده نشود.

 • مقاومت در برابر لکه

تا زمانی که سنگ به درستی مهر و موم شده باشد، گرانیت در برابر لکه ها مقاوم است. این بدان معنا نیست که کاملا ضد لک است، اما گرانیت یکی از بهترین سنگهای طبیعی از بابت مقاومت در برابر لک است.

 • مقاوم در برابر حرارت

ازز شاخصه های مهم گرانیت تایباد مقاومت آن در برابر حرارت است . به طوری که اگر حرارت ببیند دچار آسیب با شکستگی نمی شود مانند دیگر سنگ های ساختمانی.

 • درز های مخفی

با به کاربر بردن این سنگ در نمای ساختمان تقریبا می توانید یک سطح یک دست را به وجود آورید ، زیرا درز های بین قطعه سنگ ها خیلی کم به چشم می خورد و می توان گفت که تقریبا قابل مشاهده نیستند.

 • مقاوم در برابر ضربه

در برابر ضربه های احتمالی و خراش مقاوم است به همین علت در اماکن پر رفت و آمد بهترین گزینه است.

معایب گرانیت تایباد

از معایب این نوع گرانیت می توان مواردی مانند:

 • زنگ زدگی عنصر آهن در گرانیت
 • وزن بالا
 • چسبندگی کم با ملات
 • قیمت بالا نسبت به سایر انواع گرانیت

موارد استفاده

 1. سنگ فرش پله ها و راه رو ها
 2. سنگ فرش بدنه و کف پارکینگ ها
 3. سنگ فرش مترو ها
 4. نمای داخلی و خارجی ساختمان های اداری ، تجاری و مسکونی
 5. سنگ فرش محطوطه های اماکن مذهبی و حیاط منازل
 6. جداول سنگی

علت استفاده از گرانیت تایباد در مکان های پرتردد

ممکن است که زمانی که برای خرید سنگ های ساختمانی مراجعه می کنید زیبایی آن برای شما مهم باشد. اما اگر برای خرید سنگ کف اقدام می کنید بهتر است بجز زیبایی به سختی آن نیز توجه کنید. یا توجه به قرار گرفتن این سنگ در مسیر رفت و آمد افراد باید مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد تا باعث افزایش طول عمر سنگ شود و دچار شکستگی نشود.
سنگ گرانیت به دلیل سختی بالایی که دارد انتخاب مناسبی برای استفاده در کف و مکان های پر رفت و آمد می باشد. در میان انواع گرانیت ، گرانیت تایباد با زیبایی خاص و منحصر به فرد بیشتر از دیگر گرانیت ها مورد توجه کاربران برای استفاده در کف و ساختمان سازی قرار می گیرد.


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.


مديريت        989155223495+

كارخانه             05138801421

روش های استخراج

برای استخراج سنگ های تزئینی چندین روش وجود دارد که با توجه به نوع سنگ و محل معدن روش استخراج انتخاب می شود.همچنین از عواملی که در تعیین نوع روش استخراج تاثیر گذار است می توان مواردی مانند: قابلیت صادرات ، بودن روش در ایران و کمتر صدمه رساندن به ذخائر را نام برد.

استخراج با چال موازی

چال هایی به صورت موازی در اطراف سنگ گرانیت تایباد ایجاد می شود و بلوک های سنگی از بین این چال ها استخراج می شود ،این روش استخراج از روش های قدیمی به شمار می رود.

استخراج با ماشین سنگ بر

این روش برای سنگ های کاربرد دارد که دارای سختی زیاد نمیباشند و برش آنها تقریبا راحت است ، در این روش از دستگاه های بنام ماشین سنگ بر برای جدا سازی و استخراج استفاده می کنند.

استخراج هیدرومکانیکی

دستگاه های هیدرولیکی با استفاده از جریان فشار قوی آب شیار های در سنگ ایجاد می کنند و در نتیجه باعث برش دادن سنگ می شوند.

استخراج حرارتی

این روش استخراج به دلیل گران بودن سوخت های فسیلی کمترین استفاده را در استخراج سنگ دارد و به گونه ای است که از این سوخت ها برای سوزاندن سنگ ها استفاده می کنند.

استخراج با سیم برش فولادی یا سیم الماسه

بهترین روش برای استخراج سنگ های تزئینی مانند گرانیت تایباد استفاده از سیم فولادی یا سیم الماسه است. در این دو روش حفره های در سطح بلوک های سنگ ایجاد می شود و با استفاده از سیم الماسه دستگاه شروع به حرکت می کند و سنگ روی ریل قرار می گیرد و استخراج می شود.

استخراج با کمک مواد شیمایی

در این روش چاله های موازی در اطراف سنگ حفر می شود و سپس مواد شیمیایی مخلوط با آب را در این حفره ها تخلیه می کنند ، این مواد دچار افزایش حجم می شود و در چاله های حفر شده بالا می آید و با فشاری که به دیواره سنگ ها وارد می کند باعث برش سنگ ها می شود.

فرآوری گرانیت تایباد

سنگ گرانیت تایباد مانند دیگر سنگ های گرانیت در ابعاد طولی (سایز 40) ، اسلب و انواع تایل (از 30 سانت تا یک متر) و با ضخامت های بین 2 تا 3 سانت و کوبیک برش و روانه بازار باز می شوند.


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.


مديريت        989155223495+

كارخانه             05138801421

پارامتر های تعیین قیمت

از جمله عواملی  که در قیمت سنگ گرانیت تایباد اثر گذار است شامل موارد زیر می باشد :

 • گرانیت های با لکه ها یا غده های کمتر کیفیت بهتر در نتیجه قیمت بالا تری دارند.
 • ابعاد سنگ
 • کیفیت فرآوری سنگ از نظر ساب و برش
 • ضخامت سنگ

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از محصولات تولید شده در مجموعه ما در ابعاد و ضخامت های مختلف با مشاره های درج شده در سایت ما تماس حاصل نماید. لازم به ذکر است که گرانیت های تولید شده در گرانیت اوسان دارای کیفیت باشد و صادرات سنگ های گرانیت این مجموعه به کشور های همسایه انجام می شود.

سفارش گرانیت تایباد:

برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سنگ گرانیت هلویی