loader image

سنگ گرانیت کرم نهبندان

سنگ گرانیت کرم نهبندان

فهرست

سنگ گرانیت کرم نهبندان

مجموعه تولیدی سنگ مهتاب با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه استخراج و فرآوری سنگ های ساختمانی، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ گرانیت کرم نهبندان در اصفهان است.

در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با سنگ گرانیت، انواع آن، کاربردهای آن و سنگ گرانیت کرم نهبندان آشنا کنیم.

معرفی سنگ گرانیت کرم نهبندان

سنگ گرانيت (ريشه لاتين) يا نام ديگر آن (سنگ خارا) به سنگهايي گفته مي شوند كه در دل زمين تحت فشار شديد و دماي بسيار بالا تشكيل شده اند و به همراه مواد مذاب در فرآيندي زيست محيطي و تحت شرايط خاص به سطح زمين جاري مي شوند.

 

ويژگی های ظاهری سنگ گرانیت کرم نهبندان

طرح و بافت كاني هاي اين سنگ ها عموما داراي دانه بندي درشت و متوسط است و به صورت طبيعي با رنگها و طرحهاي گوناگون در محيط زيست و عموما در مناطق كوهستاني يافت مي شوند. داراي رنگهاي بسيار متنوعي شامل هلويي و پرتقالي و سبز و مشكي تا صورتي و قرمز و زرد و آبي و قهوه اي و طوسي و سفيد و خاكستري و بنفش و خرمايي و غيره هستند و در بعضي موارد تركيبي از رنگهاي مختلف را دارند دست انسان را براي انتخاب و استفاده در موارد گوناگون بسيار باز مي گذارند.
 1. رنگ و طرح: رنگ و طرح سنگ گرانیت کرم نهبندان از زیبایی و جذابیت ظاهری بالایی برخوردار است . رنگ‌های متنوعی از جمله صورتی، سفید، سیاه، خاکستری و… وجود دارد که به انتخاب مشتری بستگی دارد. طرح و الگوی سنگ نیز می‌تواند از جذابیت ظاهری آن تأثیرگذار باشد.
 2. دانه‌بندی: دانه‌بندی سنگ گرانیت کرم نهبندان به اندازه و انتظام دانه‌ها در ساختار سنگ اشاره دارد. گرانیت‌هایی با دانه‌بندی یکنواخت و بدون ناهمواری‌های زیاد معمولاً کیفیت بهتری دارند.
 3. براقیت و خاصیت درخشش: براقیت و درخشندگی سطح سنگ گرانیت کرم نهبندان نیز به عنوان یکی از پارامترهای تعیین کننده کیفیت ظاهری آن مطرح می‌شود. سنگ‌هایی که سطح براق و درخشانی دارند معمولاً جذابیت بیشتری دارند.
 4. مقاومت در برابر فشار و سایر عوامل: گرانیت به عنوان یک سنگ سخت و مقاوم در برابر فشار و سایر عوامل محیطی شناخته می‌شود. بنابراین، مقاومت سنگ گرانیت کرم نهبندان در برابر فشار، خوردگی، حرارت و… نیز به عنوان یکی از پارامترهای تعیین کننده کیفیت آن مطرح می‌شود.
 5. دوام و ماندگاری: گرانیت با دوام بودن خود به عنوان یک سنگ مورد اعتماد و ماندگار استفاده می‌شود. سنگ‌هایی که دارای دوام بیشتری هستند، معمولاً کیفیت بالاتری دارند همانند سنگ گرانیت کرم نهبندان.
 6. خواص ضدانعکاس و ضدخش: سنگ گرانیت کرم نهبندان با خواص ضدانعکاس و ضدخش بالا، به عنوان یک گزینه ایده‌آل برای سطوح سنگی که استفاده روزانه از آن‌ها صورت می‌گیرد، شناخته می‌شود.

 

موارد استفاده سنگ های گرانيت

با توجه به توضيحات بالا در ميابيم كه انواع سنگ گرانيت يكي از مقرون به صرفه ترين و بهترين انتخاب هاي مهندسان و معماران براي استفاده در مكان هاي مختلف ساختمان با كارايي ها و ويژگي هاي مختلف است.

بهترين مكان ها براي استفاده عموما در مناطق پوشيده و داخلي ساختمان است مانند كف يا ديواره يا پاركينگ يا راه پله و پشت بام و در حياط خلوت.

در كف و ديواره سوله ها و محيط هاي صنعتي و يا كف بيمارستان ها و آزمايشگاه ها موارد بسيار زيادي از انواع سنگ گرانيت استفاده شده است.

معرفی سنگ گرانیت کرم نهبندان

سنگ گرانیت کرم نهبندان یا نهبندان، دارای زمینه ای روشن با تم زمینه خاکستری، کرم نهبندان و پرتقالی است. به این سنگ اصطلاحا گرانیت گل پنبه ای نیز می ‌گویند. تفاوت کمی که این سنگ با سایر مدل‌های گرانیت دارد، دانه بندی درشت تر در ظاهر است.

ویژگی‌های سنگ گرانیت کرم نهبندان

درجات پایین سنگ گرانیت نهبندان دارای لکه های مشکی و خاکستری است. از مهمترین ویژگی‌های این سنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ساب پذیری
 • مقاومت فشاری و سایشی بالا
 • جذب آب پایین

سنگ گرانیت کرم نهبندان در شرایط خاصی در مقابل عوامل جوی مانند باران های اسیدی، مواد قلیایی، سرما و گرما و حتی ضربه و فشار، مقاومت بالا و خوبی دارد.

در ادامه از کاربردهای گرانیت کرم نهبندان و انواع آن برای شما توضیح می‌دهیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.


مديريت        ۹۸۹۱۵۵۲۲۳۴۹۵+

كارخانه             ۰۵۱۳۸۸۰۱۴۲۱

کاربردهای سنگ گرانیت نهبندان

همانطور که گفته شد این سنگ در برابر فشار مقاوم و محکم است؛ از این رو برای سنگ‌فرش می‌توانید از این سنگ استفاده کنید. سنگ فرش ساختمان‌های تجاری، اداری، سنگ‌فرش پارکینگ و حتی نمای داخلی و خارجی ساختمان ها.

کاربردهای گرانیت کرم نهبندان به طور کلی

 • سنگفرش فضای داخلی ساختمان
 • سنگفرش فضای خارجی ساختمان
 • سنگفرش محوطه و پیاده رو ها
 • سنگفرش سوله های صنعتی، بهداشتی و غذایی
 • نمای بیرونی و اصلی
 • دیواره ها و کف پارکینگ
 • بدنه راه پله و سنگ پله
 • جدول سنگی
 • کف آشپزخانه
 • سنگ روی کابینت

نکته جالب درمورد سنگ گرانیت

این است که عموما این سنگ را در نمای ساختمان استفاده نمی‌کنیم! چرا که سنگ گرانیت کرم نهبندان دارای وزن سنگین و بافت متراکمی است. در نتیجه این تراکم باعث عدم چسبندگی ملات به سنگ می‌شود و به مرور باعث افتادن سنگ از نما می‌گردد.

ابعاد سنگ گرانیت نهبندان کرم نهبندان

این سنگ به طور معمول در ابعاد اسلب، تایل، پلاک و حتی در نمونه های کوبیک گل پنبه ای به بازار عرضه می شود.

پارامترهای تعیین کننده کیفیت سنگ گرانیت

 • نوع سنگ
 • نداشتن غده و شالی
 • سورت دقیق و حداقل بازی رنگ
 • قطر سنگ
 • گونیا بودن ابعاد سنگ
 • ساب سنگ

انواع سنگ گرانیت نهبندان

گرانیت نهبندان آستان، گرانیت نهبندان کرم نهبندان، گرانیت نهبندان کوجین، گرانیت نهبندان پرتقالی و گرانیت نهبندان احرار، همه از انواع سنگ گرانیت نهبندان هستند.


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.


مديريت        ۹۸۹۱۵۵۲۲۳۴۹۵+

كارخانه             ۰۵۱۳۸۸۰۱۴۲۱

روش های مختلف استخراج گرانيت نهبندان

معمولا روش های مختلفی برای استخراج سنگ های ساختمانی وجود دارد که با استخراج سنگ های معدنی متفاوت است. برخی از این روش ها از گذشته تا کنون بوده اند. سنگ گرانيت نهبندان نوعی سنگ معدنی است که با روش های مختلف استخراج می شود.

روش اول:

روش سیم برش الماسه، اولین روش استخراج سنگ گرانيت است. در این روش بصورت عمودی دو حفره روی سنگ گرانيت ایجاد می کنند، سپس با توجه به ابعاد بلوک سنگ ها محلی که قرار است حفره ها روی سنگ قرار گیرد، ایجاد می گردد.
بعد از آن باید سیم های الماسه را از حفره ها عبور داده و در آخر دستگاه برشی که روی ریل ها قرار دارد حرکت کرده که این موجب به کشیده شدن سیم الماسه می شود و سنگ برش میخورد.

روش دوم:

روش بعدی یا روش دوم استخراج سنگ گرانیت نهبندان، باید با فاصله های منظم از هم و در یک راستا چال هایی روی سنگ حفر و یا ایجاد کرد. که این چال ها باید در راستای هم و موازی با يکديگر باشند.
از دیگر روش های استفاده شده، به کار گیری چکش هیدرولیکی، گوه، پتک و مواد منفجره می باشد.

معادن سنگ گرانيت نهبندان

معدن های سنگ گرانيت نهبندان واقع در شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی، در چندین معدن متعدد قرار دارد. خروجی ماهیانه این معادن به عنوان تأمین کننده عمده سنگ های گرانیت چندین هزار تن از این سنگ می باشند. بعد از استخراج سنگ از معادن، بلید مراحل فرآوری را طی کند که هر کدام از این روش های فرآوری مانند جدولی، فِلیم و کوبیک، مصارف مختلف و خاص خود را دارند. برای مثال از فرآوری نوع فلیم برای سنگ کف پله و برای سنگ فرش باغ و حیاط از سنگی که فرآوری کوبیک شده است، استفاده می شود.

حمل و ارسال گرانیت کرم نهبندان

اگر به دنبال سفارش سنگ گرانیت کرم نهبندان  هستید، می‌توانید با مراجعه به osungranite.ir برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ارسال و قیمت ارسال، وزن هر یک از این سنگ‌ها را در ابعاد دلخواهی که تمایل دارید، جویا شوید.

به‌طور کلی، گرانیت کرم نهبندان در هر مترمربع وزنی حدوداً بین ۴۸ تا ۵۳ کیلوگرم دارد؛ البته درصورتی‌که ضخامت این سنگ ۲ سانتی‌متر کامل باشد.

با کاهش این ضخامت به ۱.۶ سانتی‌متر، وزن هر مترمربع آن ۴۴ تا ۴۸ کیلوگرم خواهد بود.

برای ارسال سنگ گرانیت کرم نهبندان ، ما دسته‌بندی زیر را ارائه می‌دهیم تا شما بتوانید بر اساس متراژ سنگ خود اقدام به انتخاب نوع حمل و ارسال کنید:

 1. سنگ‌های با متراژ حداکثر ۱۵ مترمربع: این سنگ‌ها به همراه وانت بار قابل حمل هستند و وزن حداکثر ۶۰۰ کیلوگرم را دارند.
 2. سنگ‌های با متراژ حداکثر ۵۰ مترمربع: این سنگ‌ها به همراه نیسان قابل حمل هستند و وزن حداکثر ۲۰۰۰ کیلوگرم را دارند.
 3. سنگ‌های با متراژ حداکثر ۱۰۰ مترمربع: این سنگ‌ها به همراه خاور قابل حمل هستند و وزن حداکثر ۴۰۰۰ کیلوگرم را دارند.
 4. سنگ‌های با متراژ حداکثر ۱۵۰ مترمربع: این سنگ‌ها به همراه ایسوزو قابل حمل هستند و وزن حداکثر ۶۰۰۰ کیلوگرم را دارند.
 5. سنگ‌های با متراژ حداکثر ۲۲۰ مترمربع: این سنگ‌ها به همراه کامیون تک قابل حمل هستند و وزن حداکثر ۱۰۰۰۰ کیلوگرم را دارند.
 6. سنگ‌های با متراژ حداکثر ۳۳۰ مترمربع: این سنگ‌ها به همراه کامیون جفت قابل حمل هستند و وزن حداکثر ۱۶۰۰۰ کیلوگرم را دارند.

با توجه به اندازه و وزن سنگ مورد نظر خود، می‌توانید نوع حمل و ارسال مناسب را انتخاب کرده و از این زیبایی طبیعی برای پروژه‌های خود بهره ببرید.