loader image

سنگ گرانیت پرتقالی اوسان

خورشید نارنجی

مجموعه تولیدی کارخانجات و تولیدی سنگ مهتاب، با بیش از سی سال تجربه و فعالیت موثر در بهره برداری معادن و فرآوری سنگ های ساختمانی، حال مفتخر است كه محصول جدید خود، سنگ گرانیت پرتقالی اوسان (خورشید نارنجی)، را معرفي کند.

سنگ گرانیت پرتقالی اوسان دارای گل درشت يا اصطلاحا گل پنه اي با رنگ هلويي و نارنجی روشن است به همراه دانه هاي ريز مشکی و سفید كه در سطح سنگ پراکنده شده است.

یکی از زیباترین و خوش‌رنگ ترین سنگ‌های منطقه بوده كه با رنگ نارنجی خود جلوه‌ی بدیعی به بنا می‌دهد.
مجموعه توليدی كارخانجات و معادن سنگ مهتاب
صاحب امتیاز و بهره بردار معدن گرانیت پرتقالی اوسان با مديريت مازيار ذبيحی

معدن گرانیت پرتقالی اوسان

از نظر جغرافيايی معدن سنگ گرانيت پرتقالی اوسان در منطقه تايباد واقع شده است. اين منطقه از نظر ذخاير سنگ گرانيت هلويی يا پرتقالی بسيار غنی بوده و از زمان های دور مورد بهره برداری زحمتكشان صنف سنگ قرار ميگرفته است.

نام سنگ قديم اين منطقه به گرانيت هلويی تايباد معروف است. 

گالری تصاویر گرانیت پرتقالی اوسان

برای مشاهده سایز کامل عکس ، روی آن کلیک کنید

مزیت گرانیت پرتقالی اوسان
نسبت به گرانیت هلويی تايباد

سنگ گرانيت هلويي تايباد علي رغم جنس عالي و رنگ نسبتا خوب متاسفانه به دليل وجود بعضي مشكلات اقبال چنداني در بازار پيدا نكرد و باعث آزرده خاطري برخي مهندسان و معماران فعال در صنعت ساختمان گرديد. از جمله اين مشكلات تغيير رنگ يا اصطلاحا بازي رنگ بسيار زياد اين سنگ بود.

استخراج غير اصولي گرانیت

متاسفانه به دليل استخراج غير اصولي سنگ گرانیت هلويي و همينطور خصوصيت خداداي منطقه، سنگ ها در چندين رنگ مختلف مشاهده ميشدند. از خرمايي و قهوه اي گرفته تا هلويي و خاكي و ليمويي و گاهي حتي سبز! اين شدت از بازي رنگ و يكدست نبودن رنگ در پروژه ها بسيار مضر و آزار دهنده است به اين دليل كه نتيجه كار از هارموني و يكدستي خوبي برخوردار نخواهد شد و چشم نواز نخواهد بود.

وجود غده هاي مشكي

يكي ديگر از مشكلات گرانيت هلويي تايباد، وجود غده هاي مشكي رنگ زياد با ابعاد مختلف در سنگ بود. متاسفانه به دليل نداشتن دقت در توليد و تحميل هزينه هاي سربار زياد به واحدهاي فرآوري،‌ تمايلي براي جداسازي اين غده هاي مشكي وجود نداشت كه همين امر موجب برهم خوردن بيش از پيش هارموني و يكدستي كار مي شد. این مشکل بدلیل کیفیت بالاتر معادن در گرانیت پرتقالی اوسان وجود ندارد.

كوه و معدن گرانيت پرتقالی اوسان 

معدن اصلی گرانیت پرتقالی اوسان ، يكي از بكرترين و كمياب ترين كوه ها و محدوده معدني منطقه در طول 25 سال گذشته است.

يكي از مزيت ها و ويژگي هاي منحصر بفرد این سنگ،  سهولت در تامين متراژ زياد است.درواقع  هيچگونه نگراني از جانب خريدار براي تهيه سنگ وجود ندارد و همينطور از جانب توليد كننده براي تهيه كوپ خام و فرآوري آن.

ویژگی‌های گرانیت اوسان
 1. سنگ گرانيت پرتقالی اوسان يكي از يكدست ترين گرانيت هاي رنگي خاورميانه به شمار ميرود كه در دسته سنگهاي گرانيتي رنگي اين ويژگي بسيار كمياب و منحصر بفرد است.
 2. همينطور سنگ گرانيت پرتقالی اوسان داراي كمترين ميزان وجود غده هاي مشكي است و با دقت در فرآوري در كارخانه به يكي از زيبا ترين سنگهاي هلويي-پرتقالي منطقه تبديل شده است.
 3. سنگ گرانيت پرتقالی اوسان از نظر طرح و رنگ و همينطور استحكام و مقاومت يكي از بهترين و با كيفيت ترين گرانيت هاي ايران است كه همين موضوع باعث درخواست بسيار بالا در بازار بين المللي از اين سنگ شده است.
 4. طبق آناليز هاي آ‍زمايشگاهی سنگ گرانيت پرتقالی اوسان از نظر جذب آب و مقاومت سايشي و مقاومت فشاري و همينطور مقاومت در برابر مواد شيميايي يكي از بالاترين رتبه ها را در بين سنگهاي گرانيتي در كل دنيا از آن خود كرده است كه همين موضوع اين سنگ را يكي از قابل اطمينان ترين سنگها براي استفاده در نظر معماران و مهندسان قرار داده است.
 5. توليد و تامين سريع و ساده براي متراژهاي بالا و پروژه هاي بزرگ داخلي و خارجي.

 6. استفاده از اين رنگ و طرح در محيط هاي داخلي ساختمان به دليل رنگ باز و شادي بخش،‌ موجب ايجاد محيطي چشم نواز و آرامش بخش مي شود.

   

 7.  ميتوان با تركيب اين سنگ با سنگهاي مشكي و يا طوسي و استفاده از هنر و دانش معماري، محيط هايي فوق العاده زيبا و تحسين بر انگيز به ظهور رساند.


جهت خرید ، سفارش تولید و یا مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید.


مديريت        989155223495+

كارخانه             05138801421

خورشید نارنجی

گرانيت پرتقالی اوسان در يك نگاه

عموما سنگهاي گرانيتی به دليل طرح و نقش يكنواخت و يكدست و همينطور مقاومت و استحكام بالا در پروژه هاي با مقياس و متراژ بالا استفاده مي‌شوند مانند فرودگاه ها و بيمارستان ها و اداره ها و يا هتل ها و كارخانجات صنعتي.

گرانيت هايي با طرح دانه ريز كه در بازار به صورت عاميانه اصطلاحا فلفل نمكی (يا دانه نمكی) هم گفته ميشود. (مانند گرانيت مرواريد مشهد و گرانيت قرمز يزد و گرانيت سفيد زاهدان و گرانيت نظنز)

گرانيت هايی با طرح دانه درشت كه اصطلاحا گل پنبه ای گفته می شود. (مانند گرانيت پرتقالی اوسان و گرانيت هلويی تايباد و گرانيت طوسی نهبندان)

مقاومت در برابر مواد شيميايي
رنگ منحصر بفرد (كاملا هلويي-پرتقالي)
مطابق با استانداردهاي جهاني
جذب آب بسيار پايين
استحكام بالا
مقاومت سايشي بالا

آنالیز کامل آزمایشگاهی

ویژگی اختصاصی صادراتی​

سنگ گرانیت پرتقالی اوسان​

 گرانیت پرتقالی اوسان در مجموعه سنگ اوسان بدلیل با کیفیت بودن کوپ سنگ اولیه و استفاده از دستگا‌های برش و فراوری استاندارد ، با ویژگی‌های منحصر بفردی برای فروش در بازار داخلی و صادرات سنگ تولید میگردد که در این قسمت به آن اشاره شده است .

وجود غده های مشكی بسيار كم​

همخوانی تنالیته رنگی در نتیجه نهایی اجرا سنگ و نمای کلی ساختمان

توان تامين سريع در متراژ بالا

بهره‌برداری انحصاری مجموعه سنگ اوسان از معدن گرانیت پرتقالی اوسان

كيفيت فرآوری صادراتی و بی نظير

استفاده از دستگاه‌ها و مواد مرغوب ، فراوری استاندارد سنگ برای صادرات

يكدستي در رنگ

کیفیت بالای کوه و معدن سنگ ، برش های مهندسی و فراوری اصولی

صادرات گرانیت پرتقالی اوسان

برای مشاهده ویدیو روی آن کلیک کنید

سنگ اوسان

فرآوری سنگ گرانيت در كارخانه

چندين روش براي توليد سنگ گرانيت در كارخانه هاي تخصصي فرآوري وجود دارند كه متداول ترين آنها عبارت اند از :

 • فرآوري با دستگاه هاي قله بر مولتي ديسك (30 تيغ)
 • فرآوري با دستگاه هاي اره
 • فرآوري با دستگاه هاي مولتي واير (جديدترين تكنولوژي روز دنيا براي برش سنگ در كارخانه)

در باقي موارد عموما از دستگاه ها و روش هاي مشابه استفاده ميشود كه صرفا در دقت توليد و تلورانس ابعاد و يا حجم توليد تفاوت نشان ميدهند. محبوب ترين دستگاه هاي فرآوري گرانيت در سه كشور ايران و چين و ايتاليا توليد ميشوند.

سخن آخر

در مجموعه كارخانجات توليدی سنگ مهتاب با استفاده از بهترين و به روز ترين دستگاه های ايرانی سعی بر توليدی بی نقص و عالی از سنگی فوق العاده زيبا و چشم نواز داريم.

گرانيت پرتقالی اوسان از نظر طرح و رنگ و همينطور استحكام و مقاومت يكی از بهترين و با كيفيت ترين گرانيت های ايران است كه همين موضوع باعث درخواست بسيار بالا در بازار بين المللی از اين سنگ شده است.

طبق آناليز های آ‍زمايشگاهی سنگ گرانيت پرتقالی اوسان از نظر جذب آب و مقاومت سايشی و مقاومت فشاری و همينطور مقاومت در برابر مواد شيميايی يكی از بالاترين رتبه ها را در بين سنگهای گرانيتی در كل دنيا از آن خود كرده است كه همين موضوع اين سنگ را يكی از قابل اطمينان ترين سنگها برای استفاده در نظر معماران و مهندسان قرار داده است.

فارسی